NOVA Talks torsdag 27.februar:- Hvorfor trenger vi en vindmøllepark på Blaker?

Mange har engasjert seg i diskusjonen om vindmøllepark i Blaker. Hvorfor er det viktig å øke kraftproduksjonen lokalt, og er dette et prosjekt politikerne bør si ja eller nei til?

Torsdag 27. februar inviterer vi til et åpent og gratis ettermiddagsarrangement om de foreslåtte planene om å etablere en vindmøllepark i Blaker. Vi spør hvorfor det er viktig å øke kraftproduksjonen lokalt, og om hvilke fordeler og ulemper prosjektet innebærer. Og hva bør egentlig politikerne i Lillestrøm legge mest vekt på når de skal ta vurdere planene videre?

Som del av arrangementet har vi også invitert med oss eksperter til en diskusjon om regjeringens foreslåtte «Norgespris» på strøm. Hva betyr forslaget for oss forbrukere, og bør vi takke ja til tilbudet, eller heller velge å motta strømstøtten slik vi gjør i dag?


Du møter blant annet:

  • Espen Fossum, Direktør for strategi, digitalisering og energihandel i Akershus Energi

  • Bård Standal, Viseadministrerende direktør i Fornybar Norge

  • Gaute Grøtta Grav, Leder for informasjon og kommunikasjon i Motvind Norge

  • Engasjerte naboer

  • Lokalpolitikere i Lillestrøm kommune

Praktisk informasjon:

Dato: Torsdag 27.februar 2025
Kl.18:00 – 19:30
Sted: Lillestrøm Lobby, Messeveien 6, 2004 Lillestrøm
Pris: Arrangementet er gratis og åpent for alle
Påmelding: Hent din billett til NOVA Talks 27.feb her

Om arrangøren:

Bli med når vi inviterer til vårt treffpunkt med spennende samtaler om tids- og samfunnsaktuelle tema på Lillestrøm Lobby.  Møteplassen NOVA Talks er åpen for alle, og er et initiativ for å bidra til flere gode samtaler om viktige ting i livet og samfunnet.

Sett av kvelden og inviter med kollegaer og venner til mat, mingle og prat på Lillestrøm Lobby –kun noen minutters gange fra Lillestrøm stasjon og med gode parkeringsmuligheter rett utenfor døren. Vi sees!

Det er NOVA Spektrum som står bak NOVA Talks, og alle våre arrangement publiseres løpende på novaspektrum.no. Har du innspill til aktuelle tema eller spennende personer vi bør invitere, kontakt oss gjerne på e-post (novatalks@novaspektrum.no).  

kommende events